MERA-POLTIK Sp. z o.o. - producent mechanizmów precyzyjnych 
 
Obecnie wyświetlana jest polska wersja stronyPrzełącz na niemiecki/switch to German/auf Deutsch umschaltenPrzełącz na angielski/switch to English/auf Englisch umschalten

Budzik kwarcowy

Historia

Pomysł zegara sygnalizującego (zazwyczaj akustycznie) żądaną godzinę pochodzi ze starożytności. Według legendy, twórcą pierwszego budzika – zegara wodnego wyposażonego w gwizdek (uchodziło przezeń wypierane o określonej porze z wewnętrznego zbiornika powietrze) – miał być Platon (ok. 400 p.n.e.). W średniowiecznych Chinach stosowano zegary ogniowe z budzikiem – przepalenie nici powodowało upadek ciężarków na metalową tacę. Mera Poltik, jako specjalista od produktów z dziedziny czasu, już w latach 80 zgłębił tajniki produkcji budzika kwarcowego.

Informacje o produkcie

Do zmontowania naszych budzików wykorzystujemy mechanizmy produkcji szwajcarskiej, bardzo wysokiej jakości i o bardzo dużej dokładności chodu. Dzięki temu nasz budzik charakteryzuje się nie tylko dokładnością w wskazywaniu czasu, ale również bardzo długą żywotnością. Budziki zasilane są za pomocą jednej baterii 1,5 V typu AA R6.

Dostępne kolory

  • brązowy
  • czarny
  • zielony
  • żółty
  • niebieski


Na specjalne zamówienie (min. 50 szt.), za dodatkową opłatą, oferujemy możliwość naniesienia dowolnego nadruku na podzielnie oraz wykonanie obudów w innych kolorach.


Produkty z kategorii pomiar czasu

POMIAR CZASU

Wyłączniki czasowe - seria 600 Wyłączniki czasowe - seria 601 Mechanizm minutnika - seria 487 Budziki kwarcowe Minutniki Zegary szachowe Classic Zegary szachowe Hetman

MOTORYZACJA

Prędkościomierz PB Obrotomierz magnetyczny Licznik motogodzin Traktometry Tachografy

PRECYZJA

Sprężyny włosowe Zespół koła naciągowego Zespół wałka naciągowego

POLECAMY

Cyfrowy zegar szachowy EZS-01!
Nowość!!! Cyfrowy zegar szachowy Model EZS-01
Kliknij aby otworzyć katalog pdf w nowym oknie